Start

Transmisja z finałów – sobota 29 kwietnia

Transmisja z eliminacji zespołowych – piątek 28 kwietnia

Transmisja z eliminacji indywidualnych – czwartek 27 kwietnia

Galeria zdjęć

Wyniki na żywo


Drodzy łucznicy Starego Kontynentu! Szanowni Państwo!

Tadeusz Krzakowski

Tadeusz Krzakowski

W imieniu mieszkańców Legnicy serdecznie zapraszam na I Rundę Pucharu Europy Seniorów w Łucznictwie. Odbędzie się ona w dniach 25-29 kwietnia 2017 roku. Zapraszam do miasta, będącego jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków, krzewiących rozwój tej szlachetnej dyscypliny sportu.

Legnica kolejny już raz otwiera swe gościnne podwoje dla sportowców z całej Europy. Jesteśmy dumni z powierzenia właśnie nam organizacji tych zawodów. Legnica była już organizatorem kilku bardzo prestiżowych międzynarodowych imprez łuczniczych. W 2009 roku przygotowaliśmy Puchar Europy Juniorów, a dwa lata później – Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. W roku 2014 odbyły się u nas Akademickie Mistrzostwa Świata. Jesteśmy też wybrani jako organizatorzy Mistrzostw Europy Seniorów i Europejskiego Kongresu Łuczniczego, zaplanowanych na rok 2018.

Oddajemy do dyspozycji łuczników nasze nowoczesne obiekty sportowe, zapraszając jednocześnie do bliższego zapoznania się z miastem, jego wielką historią, zapisaną na kartach dziejów Europy, i współczesnością.

Z Legnicą bowiem, w której spotykają się szlaki łączące od wieków Wschód z Zachodem i Północ z Południem Europy, każdemu zawsze jest po drodze.

Miasto jest dla Państwa otwarte, jak otwarte są serca legniczan.

Tadeusz Krzakowski

Prezydent Legnicy

Marquee Powered By Know How Media.