Prezydent Legnicy

Drodzy łucznicy! Szanowni Państwo!

W imieniu mieszkańców Legnicy serdecznie zapraszam na Mistrzostwa Europy w Łucznictwie, które odbędą się w naszym mieście w dniach 27 sierpnia-1 września 2018 roku. W czasie zawodów rozegrane zostaną też eliminacje do Europejskich Igrzysk Olimpijskich, które zaplanowano w 2019 roku w Mińsku.
W przededniu zawodów, 26 sierpnia, będziemy mieć także zaszczyt gościć delegatów na Kongres Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej.
Zapraszam do miasta, będącego jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków, krzewiących rozwój tej szlachetnej dyscypliny sportu. Legnica kolejny już raz otwiera swe gościnne podwoje dla sportowców z całej Europy. Jesteśmy dumni z powierzenia właśnie nam organizacji tych zawodów.
Legnica była już gospodarzem kilku bardzo prestiżowych międzynarodowych imprez łuczniczych. W 2009 roku przygotowaliśmy Puchar Europy Juniorów, a dwa lata później – Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. W roku 2014 odbyły się u nas Akademickie Mistrzostwa Świata. Rok 2017 – to I Runda Pucharu Europy Seniorów w Łucznictwie.
Spodziewamy się przybycia do Legnicy kilkuset uczestników Mistrzostw z kilkudziesięciu krajów Starego Kontynentu. Oddajemy do dyspozycji łuczników nasze nowoczesne obiekty sportowe, zapraszając jednocześnie do bliższego zapoznania się z miastem, jego wielką historią, zapisaną na kartach dziejów Europy i współczesnością.
Nasze gościnne miasto jest dla Państwa otwarte, jak otwarte są serca legniczan.

Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy