O wydarzeniu

Witamy na oficjalnej stronie Mistrzostw Europy Seniorów w łucznictwie na torach otwartych, które odbędą się w dniach 27 sierpnia – 1 września 2018 w Legnicy.

Będzie to pierwszy raz, kiedy Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w łucznictwie tarczowym na torach otwartych. Jednocześnie będą to kwalifikacje do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2019 w Mińsku. Dodatkowym wydarzeniem, które podnosi rangę imprezy, będzie Kongres Sprawozdawczo – Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej, zaplanowany na dzień 26 sierpnia.

Legnica dołączyła do grona takich miast jak Luksemburg, Kopenhaga, Barcelona, Amsterdam czy Nottingham, które w przeszłości były organizatorami Mistrzostw.

Mistrzostwa Europy w łucznictwie

332 zawodników i zawodniczek z 43 państw Starego Kontynentu będzie walczyć o tytuły mistrzowskie w kategoriach łuku klasycznego (olimpijskiego) i bloczkowego. Do zdobycia czeka 60 medali w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz drużyn mieszanych.
Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie

Już w tej chwili Organizator zaprasza na następujące wydarzenia:

Ceremonia otwarcia – 27 sierpnia – Rynek w Legnicy, o godz. 18:00

W programie:
Przemarsz wszystkich reprezentacji
Odczytanie przysięgi przez sportowców i sędziów
Uroczyste otwarcie przez przedstawicieli władz łuczniczych oraz miejskich
Program kulturalny

Finały – 1 września – Rynek w Legnicy, od godz. 10:00

Śledzenie zmagań finalistów, wsparte komentarzem na żywo oraz dopingiem publiczności będzie niezapomnianym wydarzeniem w historii Legnicy. Budynek Starego Ratusza, Śledziówki oraz Katedra Legnicka będą doskonałym tłem, uświetniającym tę imprezę. Zapraszamy!

Kwalifikacje i eliminacje – 28 – 31 sierpnia – stadion lekkoatletyczny w Parku Miejskim

Kwalifikacje i eliminacje wyłonią sobotnich finalistów. Zapraszamy na trybuny oraz do dopingowania polskim łucznikom!

Europejska Federacja Łucznicza (World Archery Europe) – właściciel imprezy

Organizacja będąca członkiem Światowej Federacji Łuczniczej (World Archery), założona w 1988, z siedzibą w Rzymie, zrzesza krajowe związki łucznicze z całej Europy, zarządzając rozwojem sportu łuczniczego na obszarze Starego Kontynentu.

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku

Po raz drugi, po Baku w 2015, odbędą się europejskie igrzyska . Łucznictwo klasyczne reprezentowane będzie przez 96 łuczników (48 zawodników i 48 zawodniczek). Nowością będzie występ łuczników bloczkowych – po raz pierwszy w historii igrzysk, gdzie o medale powalczy 16 zawodników i 16 zawodniczek. Szczegółowy system kwalifikacji tutaj i tutaj.
Turniej kwalifikacyjny podczas Mistrzostw Europy w Legnicy w dniu 31 sierpnia będzie przepustką dla 62 łuczników klasycznych oraz 16 łuczników bloczkowych.

Zapraszamy!