Prezydent Komitetu Organizacyjnego

Szanowni Goście, Szanowni Sportowcy,

Cieszę się niezmiernie, że mogę po raz kolejny wraz z mieszkańcami Legnicy gościć Was w naszym pięknym mieście, które na 5 dni stanie się stolicą europejskiego łucznictwa.
Nasze miasto jest dla Was otwarte; czujcie się jak u siebie w domu.
Łucznictwo to umiejętność łączenia siły fizycznej, umiejętności technicznych, nowoczesnego sprzętu oraz nastawienia psychicznego. Legnica, tak jak łucznictwo, łączy ze sobą długą historię oraz otwartość na innowacje. Właśnie te cechy czynią to miasto najlepszym miejscem do przeprowadzenia Mistrzostw Europy.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tak wspaniałej imprezy, jakim są Mistrzostwa Europy w Łucznictwie.
Szczególnie dziękuję członkom Komitetu Organizacyjnego, którzy nie szczędzili sił, aby jak najlepiej i na jak najwyższym poziomie przygotować te mistrzostwa. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników turnieju. Życzę wielkich emocji sportowych oraz przeżycia wspaniałej przygody. Mam nadzieję, że wrażenia z pobytu w naszym mieście będą dla Państwa wyjątkowe i niezapomniane.
Łucznicy, dla wielu z was są to bardzo ważne Mistrzostwa. Będą to kwalifikacje do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w przyszłym roku w Mińsku na Białorusi.
Jesteśmy pewni, że duch walki oraz gra fair będą atrybutami tej Imprezy. Życzę wszystkim sportowcom udanych zawodów oraz wysokich wyników.

Józef Baściuk
Prezydent Komitetu Organizacyjnego